Chorvátsko - Dalmácia, Riviéra Vodice, Tribunj

Apartmány v Chorvátsku   Severná Dalmácia Riviéra Vodice Tribunj

Tribunj - dovolenka v malebnej dedinke v srdci Severnej Dalmácie

Tribunj je malebné letovisko v severnej Dalmácii na riviére Vodice, od Vodíc vzdialené len asi 2 kilometre a prepojené s touto rušnou destináciou pobrežnou promenádou. Tribunj je rozdelený na starú časť - malebný polostrov s klasickou starou mediteránskou architektúrou malých kamených domčekov a úzkych uličiek a na novú časť na pevnine. Malebnosť Tribunju dopĺňajú výhľady na ostrovy Lukovnjak a Logorun, ktoré sa nachádzajú priamo oproti starému centru mestečka i na ostrovy Prišnjak a Sovljak, ktoré sa nachádzajú západným smerom od mestečka smerom k časti Tribunju Sovlje.
V Tribunji nádete viacero rôznych pláží od kamienkových, cez betónové až po "divoké" skalnaté pláže s nádhernými výhľadmi. Najdlhšia pláž Bristak sa nachádza smerom k Vodiciam. Pláž je kamienková s pozvoľným vstupom do vody a teda je vhodná aj pre najmenších dovolenkárov. Pláž Zamalin sa nachádza v západnej časti Tribunju. Pláž je mixom skalnatej časti a betónových platní, no nájdete na nej aj miesta s pozvoľným vstupom do mora. Pláž sa tiahne popri borovicovom lesíku, ktorý poskytuje ideálne ochladenie v horúcich letných dňoch plných jadranského slnka. Divoké pláže smerom na západ Vás privedú do časti Tribunju Sovlje, kde nájdete pláž s rovnakým menom. Je to prírodná lagúna s nádherným výhľadom na ostrovček Sovljak a more.
Tribunj je romantické mestečko ako stvorené na pokojnú dovolenku, no zároveň ponúka mnohé možnosti aktívneho odpočinku. V mestečku nájdete viacero rešturácii a pravé dalmatínske konoby, jachtový prístav i starobilý kostol. Zo športových možností je to najmä potápanie, plážový volejbal, rybačka na Vranskom jazere, vodné skútre, či kilometre upravených cyklotrás. Odporúčame výlet loďou do národného parku Kornati, návštevu národného parku Krka, parku prírody Vransko jezero. Ak sa chcete zabávať, rušné stredisko Vodice je vzdialené len asi 15 minút peši a dostanete sa tam prechádzkou popri mori. Ak chcete poznávať krásy chorvátskych pobrežných miest, nezabudnite navštíviť kráľovské mesto Šibenik vzdialené len asi 15 kilometrov, ale aj o niečo vzdialenejšie mestá ako Biograd na Moru, Zadar, Trogir alebo Split.


Žiadne dostupné ubytovanie nespĺňa všetky Vami zvolené kritériá.
Prosíme upravte kritériá, alebo nás kontaktujte.