Cesta do Chorvátska

Apartmány v Chorvátsku   Cesta do Chorvátska

Cesta do Chorvátska autom

autom do Chorvátska z Bratislavy a západného Slovenska sú nasledujúce odporúčané trasy:

1/ cez Rakúsko a Slovinsko:
Bratislava - Petržalka, alebo Jarovce (hraničný prechod Slovensko -Rakúsko), pokračujete cez Rakúsko: Viedeň - Graz - Spielfeld (hraničný prechod Rakúsko - Slovinsko), cez Slovinsko: Šentilj - Maribor - Donji Macelj (hraničný prechod Slovinsko - Chorvátsko), v Chorvátsku novou diaľničnou sieťou pokračujete smer Zagreb, v Zagrebe odbočíte na smer Split, Rijeka a pokračujete až k diaľničnému uzlu Bosiljevo a následne smer Split pre cestujúcich do Dalmácie a smer Pula, Rijeka pre cestujúcich na Istriu a Kvarner.

2/ cez Maďarsko:
Cez hraničný priechod Rajka pokračujete smerom na Mosonmagyaróvár, Csorna, Szombathely, Körmend, Rédics (hraničný prechod Maďarsko-Slovinsko), týmto úsekom môžete prejsť bez diaľničných poplatkov po starej ceste, alebo so zakúpenou diaľničnou známkou po novej rýchlostnej ceste. V Slovinsku môžete pokračovať po diaľnici, alebo mimo diaľnice (odporúčame - ušetríte 15 až 30 € a cesta je dlhá len cca 9 kilometrov (hneď za ma´darsko slovinskou hranicou na prvom kruhovom objazde musíte odbočiť vľavo smer Dolga Vas, potom smer Lendava, Mursko Središće (hraničný prechod Slovinsko - Chorvátsko), v Chorvátsku úsekom Mursko Središće – Čakovec, za Čakovcom sa napojíte na chorvátsku diaľničnú sieť pokračujete smer Zagreb, v Zagrebe odbočíte na smer Split, Rijeka a pokračujete až k diaľničnému uzlu Bosiljevo a následne smer Split pre cestujúcich do Dalmácie a smer Pula, Rijeka pre cestujúcich na Istriu a Kvarner.

Alternatívna cesta cez Maďarsko, ak sa chcete vyhnúť slovinským poplatkom za diaľnicu: Cez hraničný priechod Rajka pokračujete smerom na Mosonmagyaróvár, Csorna, Szombathely, Körmend, Zalalövő, Zalaegerszeg, Nagykanizsa, hraničný priechod Letenye – Goričan, kde sa napojíte priamo na chorvátsku diaľničnú sieť pokračujete smer Zagreb, v Zagrebe odbočíte na smer Split , Rijeka a pokračujete až k diaľničnému uzlu Bosiljevo a následne smer Split pre cestujúcich do Dalmácie a smer Pula, Rijeka pre cestujúcich na Istriu a Kvarner.

Trasa cez Maďarsko s využitím maďarských diaľníc: Györ, Székesfehérvár, napojenie na diaľnicu smer Siofók, po diľnici popri Balatone až na hraničný prechord Letenye - Goričan, kde sa napojíte priamo na chorvátsku diaľničnú sieť pokračujete smer Zagreb, v Zagrebe odbočíte na smer Split , Rijeka a pokračujete až k diaľničnému uzlu Bosiljevo a následne smer Split pre cestujúcich do Dalmácie a smer Pula, Rijeka pre cestujúcich na Istriu a Kvarner.

Zo Stredného Slovenska sú nasledujúce odporúčané trasy autom do Chorvátska:

1/ cez Maďarsko a Slovinsko:
Komárno - Györ, Csorna, Szombathely, Körmend, Zalalövő, Rédics (hraničný prechod Maďarsko-Slovinsko), pokračujete krátkym úsekom slovinskou diaľnicou (úsek dlhý len 16 km) smer Lendava, Mursko Središće (hraničný prechod Slovinsko - Chorvátsko), v Chorvátsku úsekom Mursko Središće – Čakovec, v Čakovci sa napojíte na chorvátsku diaľničnú sieť pokračujete smer Zagreb, v Zagrebe odbočíte na smer Split, Rijeka a pokračujete až k diaľničnému uzlu Bosiljevo a následne smer Split pre cestujúcich do Dalmácie a smer Pula, Rijeka pre cestujúcich na Istriu a Kvarner.

2/ cez Maďarsko:
Hraničný priechod Šahy – Vác, pokračujete na Budapešť, Székesfehérvár, Siófok, Nagykanizsa, hraničný priechod Letenye – Goričan, kde sa napojíte priamo na chorvátsku diaľničnú sieť pokračujete smer Zagreb, v Zagrebe odbočíte na smer Split, Rijeka a pokračujete až k diaľničnému uzlu Bosiljevo a následne smer Split pre cestujúcich do Dalmácie a smer Pula, Rijeka pre cestujúcich na Istriu a Kvarner.

Z východného Slovenska sú nasledujúce odporúčané trasy autom do Chorvátska:

1/ cez Maďarsko:
Podľa Vášho východiskového bodu vyrazíte na hraničný priechod Milhosť – Tornyosnémeti, alebo Slovenské Nové Mesto – Satoraljaújhely, pokračujete na Miskolc, odkiaľ pokračujete po maďarskej diaľničnej sieti smer Budapešť, Székesfehérvár, Siófok, Nagykanizsa, hraničný priechod Letenye – Goričan, kde sa napojíte priamo na chorvátsku diaľničnú sieť pokračujete smer Zagreb, v Zagrebe odbočíte na smer Split, Rijeka a pokračujete až k diaľničnému uzlu Bosiljevo a následne smer Split pre cestujúcich do Dalmácie a smer Pula, Rijeka pre cestujúcich na Istriu a Kvarner.

Maximálne povoleené rýchlosti v Chorvátsku

  • V obci: 50 km/h
  • Mimo obce: 90 km/h
  • Rýchlostné cesty: 110 km/h
  • Diaľnice: 130 km/h

Cesta do Chorvátska autobusom

Počas sezóny 2017 prevádzkujú autobusové linky zo Slovenska do Chorvátska nasledujúci prepravcovia:
Regiojet (https://www.regiojet.sk/)
Eurobus (http://www.eurobus.sk/zahranicna-a-dialkova-doprava/makarska/)
SAD Trenčín (https://www.sadtn.sk/files/cp/511801_2017-10-01.pdfhttp://www.sadtn.sk/)

Cesta do Chorvátska lietadlom

Pravidelné lety do Chorvátska zo Slovenska momentálne neprevádzkuje žiadna letecká spoločnosť. Lety sú dostupné z letísk vo Viedni a Budapešti. Viac na https://www.eurowings.com/us.html

***Informácie na tejto stránke sú z voľne dostupných zdrojov, resp. odkazujú na voľne dostupné zdroje, a JURIĆ travel neručí za ich presnosť ani za prípadne postihy, straty a náklady spojené s využitím týchto informácií.***

Fotogaléria