Ubytovanie Chorvátsko Severná Dalmácia

Apartmány v Chorvátsku   Severná Dalmácia

Severná Dalmácia patrí medzi obľúbené destinácie slovenských dovolenkárov. Je vstupnou bránou do najväčšieho chorvátskeho prímorského regiónu - Dalmácie. Tiahne sa od riviéry Zadar na severe po Rogoznicu na juhu. Severná Dalmácia oplýva členitým pobrežím a teda tu nájdete pláže aké si len žiadate. Od krásnych pieskových pláží v okolí mesta Nin, cez kamienkové pláže až po divoké, skalnaté útesy s absolútnym súkromím.

V severnej Dalmácii nás ako prvá privíta riviéra Zadar. Tiahne sa po  pobreží jadranského mora od Starigradu na severe až po Sukošan na juhu. Jej najväčšie mesto Zadar je  kultúrnym a ekonomickým centrom Severnej Dalmácie a zároveň veľkým lákadlom pre milovníkov krás  historických miest. Riviéra Zadar je bohatá na starobylé mestá, zaujímavú kultúru, ale aj nové hotelové  a apartmánové komplexy, ako stvorené na ideálnu dovolenku. Pobrežie obmývané Jadranským morom je  lemované množstvom zálivov, ostrovčekov a ostrovov, ktoré ponúkajú nádherné pláže všetkého druhu - od  piesočnatých a kamienkových pláží vhodných najmä pre rodinnú dovolenku až po skalnaté pláže a útesy pre tých, ktorí majú radi pláž len pre seba a tak trochu aj nejaké to dobrodružstvo. Medzi najznámejšie letoviská Zadarskej riviéry na pobreží Jadranu s nádhernými plážami plnými slnka a pohody patria samotné mesto Zadar, Nin, Privlaka, Zaton, Sukošan, Bibinje, Petrčane či Starigrad.

Riviéra Biograd na Moru tvorí spolu s Riviérou Vodice strednú časť chorvátskeho prímorského regiónu Severná Dalmácia. Tiahne sa od mestečka Sveti Petarna Moru na severe až po dedinku Drage na juhu. Centrom Riviéry je mesto Biograd na moru, ktoré je zároveň aj vyhľadávaným letoviskom v Chorvátsku a láka svojimi krásnymi plážami.  Celá riviéra Biograd na moru ponúka krásne pláže pozdĺž svojho pobrežia Jadranu, najmä kamienkové pláže lemované borovicovými hájmi a obmývané krištáľovo čistým morom. Letoviská na riviére Biograd na moru lákajú krásnymi plážami v tieni borovíc, ale aj svojimi dlhými pobrežnými promenádami. Medzi najznámejšie destinácie tejto riviéry patria Biograd na moru, Sveti Filip i Jakov, Pakoštane, Sveti Petar na moru a Drage.

Riviéra Vodice je jedným z najznámejších a najvyhľadávanejších regiónov chorvátskeho pobrežia Jadranu. Pokrýva územie v strede Severnej Dalmácie a tiahne sa od mestečka Pirovac na severe po Srimu na juhu. Riviéru Vodice tvorí členité pobrežie s množstvom zátok, malých prístavov a viac ako 240 ostrovov, ostrovčekov a útesov. Práve tieto “opustené” ostrovy s malebnými zátokami, čistým morom a sviežou a čistou vôňou Jadranského mora lákajú návštevníkov, ktorí si chcú vychutnať svoju dovolenku v tichu, pokoji a kráse nedotknutej prírody. Centrom riviéry je mesto Vodice s mnohými kaviarničkami, reštauráciami, pobrežnou promenádou a v neposlednom rade krásnymi plážami. Ďalšie destinácie na riviére Vodice sú Pirovac, Tribunj a Srima.

Ostrov Pašman ponúka skvelé možnosti na pokojnú rodinnú dovolenku pri pieskových plážach. Keďže cestovný ruch sa na ostrove rýchlo rozvíja, nájdete tu kvalitné apartmány, pekné kaviarničky a reštaurácie s ponukou klasickej dalmatínskej kuchane, kde si určite vychutnáte najmä plody mora. Ostrov Pašman je spojený s ostrovom Ugljan mostom, čo ponúka jedinečné možnosti na výlety a preskúmanie krásnych pláží na oboch ostrovoch bez potreby presúvania sa trajektom. Na ostrov sa dostanete trajektom pravidelnou linkou z Biogradu na Moru do mestečka Tkon a cesta trvá len 20 minút. V stredomorskej klíme ostrova sa rozvinula bohatá flóra a podmorský svet plný rastlín aj živočíchov, vrátane takmer všetkých druhov jadranských rýb. Na ostrove Pašman nájdete typické jadranské ostrovné mestečká ako sú Ždrelac, Banj, Dobropoljana, Neviđane, Mrljane, Pašman a tkon.

Severná Dalmácia je ideálnym miesto na Vašu dovolenku ak od dovolenky očakávate nie len nádherné pláže a krištáľovo čisté more, ale radi obdivujete aj nádhernú prírodu chorvátskeho vnútrozemia, alebo ostrovov. Z ostrovov si môžete spraviť výlet autom na ostrovy Pag a Vir, ktoré sú s pevninou spojené mostom alebo sa trajektom preplaviť na ostrov Ugljan a autom prejsť na susedný ostrov Pašman, s ktorým je Ugljan spojený mostom a následne sa vrátiť na pevninu trajektom až v Biograde na moru alebo sa môžete nechať zlákať výletom do národného parku súostrovia Kornati, ktoré je jedným z najväčších lákadiel severnej Dalmácie so svojimi útesmi, podmorským svetom, nádhernými scenériami, ale aj historickým bohatstvom.

Medzi ďalšie prírodné lákadlá, ktoré Vám spestria Vašu dovolenku patria národné parky Paklenica, Krka a Plitvické jazerá. Národný park Paklenica láka svojimi nádhernými niekoľko kilometrovými kaňonmi, jaskyňami, osobitou faunou i flórou a množstvom možností na turistiku, ale aj horolezecké výstupy a skalolezectvo. Národný park Krka ponúka množstvo prírodných divo, najmä nádherné vodopády a potôčiky plné rýb, 860 druhov rastlín, ostrov Visovac so starobylým kláštorom, či pozostatky rímskej pevnosti Burnum. Národný park Plitvické jazerá, ktorý je vzdialený len asi 2 hodiny cesty snáď ani nepotrebuje bližší komentár. Podľa rebríčka televízie CNN, sú vodopády na Plitvických jazerách tretími najkrajšími vodopádmi na svete. Neskutočné prírodné scenérie, bohatá fauna a flóra, či spomienky z detstva na nezabudnuteľného Winetoua, návšteva Plitvických jazier Vám spríjemní dovolenku pri Jadrane a zanechá vo Vás nezabudnuteľné spomienky na severnú Dalmáciu v Chorvátsku. V srdci severnej Dalmácie sa nachádza prírodný park Vransko jezero. Vransko jezero je len úzkym pásom pevniny oddelené od Jadranského mora a leží medzi letoviskami Pakoštane na Biogradskej riviére a Pirovac na riviére Vodice. Ponúka kilometre upravených cyklotrás, jedinečnú flóru a faunu i historické pamiatky až z antických čias. Vransko jezero je najmä ornitologickým rajom, keďže tu má domov množstvo druhov vtákov vratane celosvetovo ohrozených a chránených druhov. Skutočnou perlou chorvátskej prírody je Súostrovie Kornati, ktoré je jedným z najväčších lákadiel v severnej Dalmácii. Nezabudnuteľné chvíle Vám pripraví plavba po Kornatskom súostroví, návšteva jeho zátok, ostrovčekov so stopami dávneho osídlenia, či objavovanie podmorského sveta.


1 - 10 z 26 objektov
         
Detail

Lacná dovolenka v Chorvátsku. WIFI v cene. Apartmánový dom sa nachádza v krásnom mestečku Pirovac, len asi 280 metrov od hlavnej kamienkovej pláže Lolić ocenenej modrou vlajkou

Štúdio apt 1 (2+1)
32 - 57 EUR (apartmán)
Apartmán 2 (2+2)
45 - 78 EUR (apartmán)
 
 
POČET APARTMÁNOV: 2
 
         
Detail

Apartmány pri pieskovej pláži. Internet v cene. Apartmánový dom v mestečku Tkon na ostrove Pašman sa nachádza priamo nad pieskovou plážou.

Apartmán 1 (4+1)
74 - 128 EUR (apartmán)
Apartmán 2 (4+1)
74 - 128 EUR (apartmán)
Apartmán 3 (4+1)
74 - 128 EUR (apartmán)
Apartmán 4 (4+1)
74 - 128 EUR (apartmán)
Apartmán 5 (4+1)
74 - 128 EUR (apartmán)
 
 
POČET APARTMÁNOV: 5
 
       
Detail

Apartmány v Chorvátsku pri kamienkovej pláži. Nový apartmánový dom ponúka ubytovanie v účelne zariadených apartmánoch len asi 40 metrov od kamienkovej pláže na predmestí Vodíc v lokalite Srima.

Apartmán 1 (2+2)
66 - 79 EUR (apartmán)
Apartmán 2 (2+1)
57 - 70 EUR (apartmán)
Apartmán 3 (2+4)
82 - 96 EUR (apartmán)
Apartmán 4 (2+2)
66 - 79 EUR (apartmán)
Apartmán 5 (2+1)
52 - 65 EUR (apartmán)
Apartmán 6 (2+4)
82 - 96 EUR (apartmán)
Apartmán 7 (2+2)
66 - 79 EUR (apartmán)
Apartmán 8 (2+1)
57 - 70 EUR (apartmán)
Apartmán 9 (2+4)
82 - 96 EUR (apartmán)
Apartmán 10 (2+2)
66 - 79 EUR (apartmán)
Apartmán 11 (2+1)
57 - 70 EUR (apartmán)
Apartmán 12 (2+4)
82 - 96 EUR (apartmán)
 
 
POČET APARTMÁNOV: 12
 
         
Detail

Luxusné apartmány v Chorvátsku Luxusne zariadený apartmánový dom sa nachádza v mestečku Pakoštane len 100 metrov od pláže.

Apartmán 1 (2+2)
68 - 118 EUR (apartmán)
Apartmán 2 (4+1)
78 - 150 EUR (apartmán)
 
 
POČET APARTMÁNOV: 2
 
       
Detail

Apartmány v Chorvátsku. Deti do 7 rokov zdarma! Možnosť stravovania priamo v apartmánovom dome. Nový apartmánový dom s nadštadardne zariadenými apartmánmi sa nachádza v mestečku Srima, ktoré je predmestím Vodíc,

Apartmán 1 (2+2)
48 - 99 EUR (apartmán)
Apartmán 2 (2+2)
48 - 99 EUR (apartmán)
Apartmán 3 (2+2)
59 - 116 EUR (apartmán)
Apartmán 4 (2+2)
59 - 116 EUR (apartmán)
Apartmán 5 (2+2)
48 - 99 EUR (apartmán)
Apartmán 6 (2+2)
48 - 99 EUR (apartmán)
Apartmán 7 (2+2)
59 - 116 EUR (apartmán)
Apartmán 8 (2+2)
59 - 116 EUR (apartmán)
Apartmán 9 (2+2)
48 - 99 EUR (apartmán)
Apartmán 10 (2+2)
48 - 99 EUR (apartmán)
Apartmán 11 (2+2)
74 - 176 EUR (apartmán)
Apartmán 12 (2+2)
48 - 99 EUR (apartmán)
Apartmán 13 (2+2)
48 - 99 EUR (apartmán)
 
 
POČET APARTMÁNOV: 13
 
           
Detail

Apartmány Vodice Apartmánový dom s kvalitne zariadenými apartmánmi sa nachádza v pokojnejšej časti Vodíc.

Apartmán 4 (4+1)
87 - 109 EUR (apartmán)
Apartmán 5 (4+1)
87 - 109 EUR (apartmán)
 
 
POČET APARTMÁNOV: 2
 
           
Detail

Apartmány priamo pri pláži. Apartmánový dom sa nachádza v pokojnej časti mesteška Sukošan priamo pri pláži s krásnym výhľadom.

Apartmán 1 (2+2)
70 - 105 EUR (apartmán)
Apartmán 2 (2+2)
74 - 110 EUR (apartmán)
Apartmán 3 (2+2)
80 - 116 EUR (apartmán)
Apartmán 4 (2+2)
74 - 110 EUR (apartmán)
 
 
POČET APARTMÁNOV: 4
 
         
Detail

Luxusné apartmány. Apartmány v Chorvátsku s wifi internetom v cene. Nový apartmánový dom ponúka ubytovanie v dvoch veľkých, luxusných apartmánoch na predmestí Vodíc v lokalite Srima len 200 metrov od kamienkovej pláže.

Apartmán M (6 os.)
110 - 172 EUR (apartmán)
Apartmán L (6 os.)
110 - 172 EUR (apartmán)
Apartmán R (6 os.)
110 - 160 EUR (apartmán)
 
 
POČET APARTMÁNOV: 3
 
           
Detail

Ubytovanie v Chorvátsku s internetom. Apartmánový dom s priestrannými apartmánmi v blízkosti krásnych pláži a centra mesta.

Apartmán 4a (4+2)
59 - 96 EUR (apartmán)
Apartmán 4b (4+2)
59 - 96 EUR (apartmán)
 
 
POČET APARTMÁNOV: 2
 
         
Detail

Luxusné apartmány v Chorvátsku. Apartmány s internetom. Apartmánový dom v mestečku Pakoštane ponúka ubytovanie v luxusných apartmánoch len 300 metrov od pláže.

Apartmán P (8 os.)
92 - 224 EUR (apartmán)
Apartmán J (4 os.)
49 - 110 EUR (apartmán)
Apartmán B (4 os.)
49 - 110 EUR (apartmán)
Apartmán Š (2+2)
49 - 105 EUR (apartmán)
Apartmán G (2+2)
49 - 99 EUR (apartmán)
 
 
POČET APARTMÁNOV: 5
 
1 - 10 z 26 objektov