Ubytovanie Chorvátsko Riviéra Omiš

Apartmány v Chorvátsku   Stredná Dalmácia Riviéra Omiš

Omišská riviéra nachádzajúca sa v Strednej Dalmácii, medzi Makarskou riviérou a Splitom sa pýši kamienkovými a piesočnatými plážami lemovanými borovicami a tamarindami. Mnohé pláže a zátoky, stredomorská flóra, bohatá kultúrna a gastronomická ponuka, čerstvý vzduch a priezračne modré more robí Omišskú riviéru neodolateľnou. Prekrásna rieka Cetina a jej kaňon, skalnaté pohorie Dinara, Mosor a Babnjaca, prastaré olivové háje a vinohrady i blízke ostrovy tvoria spolu prekrásne prostredie Omišskej riviéry. Pre tých, ktorí vyhľadávajú aktívnu dovolenku, je Omiš vskutku dokonalou destináciou. Známy rafting na rieke Cetina, potápanie, rybolov, horolezectvo, pešia turistika v prírode, windsurfing, to sú len niektoré z aktivít, ktorá jedinečná Omišská Riviéra ponúka svojim návštevníkom.
Centrom Omišskej riviéry je mesto Omiš. Omiš je malebné mestečko v ústi rieky Cetina. V minulosti bol Omiš známym mestom pirátov, ktorí patrili medzi najnebezpečnejších v celom Stredomorí. Stará časť Omišu pod strmými holými skalnatými útesmi je mestečkom úzkych uličiek a malých námestí. Pozostatky rímskej osady Oneum ležia v dedinke Borak nad mestom Omiš. Najstaršou pamiatkou v Omiši je kostol Sv. Petra z 10. stor. v lokalite Priko na pravom brehu rieky Cetiny. Na skalách nad mestom sa týčia pozostatky pirátskej pevnosti, tzv. Peovica (Mirabela) postavenej na začiatku 13. storočia, ku ktorej sa dá dostať zo starej časti mesta. Naskytne sa Vám odtiaľ nádherný výhľad na celé mesto Omiš, okolité strmé skaly, more a ústie rieky Cetina. Na samom vrchu pohoria Dinara sa nachádzajú pozostatky pevnosti Starigrad (Fortizza) vo výške 311 m.n.m. Z pevnosti je dobre viditeľná stena na morskom dne pri ústi rieky Cetiny, ktorá zabraňovala väčším cudzím lodiam vjazd do prístavu. V Omiši môžete navštíviť trh, množstvo reštaurácií, kaviarní a obchodíkov s rôznymi suvenírmi. Omišské Kultúrne Leto, Festival Dalmatínskych Kláp, Pirátske Večery a iné hudobné, divadelné a gastronomické slávnosti sú príležitosťou k poznávaniu nielen krás Dalmácie, ale aj jej duše. Omiš ponúka aj mnoho možností vodných športov a výletov na okolité ostrovy a nájdete tu aj jednu z najznámejších pieskových pláží v chorvátsku – omišskú mestskú pláž s modrou vlajkou, ocenením udeľovaným najčistejším a najkrajším plážam sveta. Táto rozľahlá pláž známa aj svojim dlhým pozvoľným vstupom do mora je vhodná aj pre rodiny s malými deťmi.
Omišská riviéra má výbornú polohu ak chcete obdivovať krásy strednej, ale aj južnej Dalmácie, vnútrozemia a neďalekej Bosny a Hercegoviny. Navštíviť môžete historický Split s Diokleciánovým palácom, či o niečo vzdialenejší Dubrovnik, vhodný na celodenný výlet. Lákavou destináciu je aj pútnicke mesto Međugorje, alebo historický Mostar, spájajúci pevninu a prímorské oblasti v Bosne. V našej ponuke nájdete ubytovanie v letoviskách Duće, Nemira, Medići a Pisak. Pozrite si ubytovanie v Chorvátsku na Omišskej riviére - apartmány Duće, apartmány Nemira, apartmány Medići, apartmány Pisak.


1 - 3 z 3 objektov
01
         
Detail

Chorvátsko piesková pláž. Apartmány v Chorvátsku s wifi internetom v cene Apartmány Duće 45 majú veľmi dobrú polohu, nachádzajú sa len cez cestu od pekne upravenej pieskovej pláže a kúsok od historického mesta Omiš.

Apartmán 1A (2+1)
49 - 77 EUR (apartmán)
Apartmán 2A (2+1)
49 - 77 EUR (apartmán)
Apartmán 3A (2+2)
57 - 89 EUR (apartmán)
Apartmán 4A (2+2)
63 - 99 EUR (apartmán)
Apartmán 5A (2+2)
62 - 99 EUR (apartmán)
Apartmán 1C (2+2)
62 - 99 EUR (apartmán)
Apartmán 2C (2+3)
67 - 99 EUR (apartmán)
Apartmán 1B (2+1)
49 - 77 EUR (apartmán)
Apartmán 2B (2+1)
49 - 77 EUR (apartmán)
Apartmán 3B (2+2)
57 - 89 EUR (apartmán)
Apartmán 4B (2+2)
63 - 99 EUR (apartmán)
Apartmán 5B (2+2)
62 - 99 EUR (apartmán)
Apartmán 1D (2+2)
67 - 99 EUR (apartmán)
Apartmán 2D (2+2)
67 - 99 EUR (apartmán)
 
 
POČET APARTMÁNOV: 14
 
         
Detail

Apartmány v Chorvátsku pri pieskovej pláži. Apartmány Duće 55 sa nachádzajú len asi 20 metrov od pekne upravenej pieskovej pláže a kúsok od historického mesta Omiš.

Apartmán 2 (5 os.)
82 - 106 EUR (apartmán)
Apartmán 3 (3 os.)
48 - 69 EUR (apartmán)
Apartmán 4 (3 os.)
48 - 69 EUR (apartmán)
 
 
POČET APARTMÁNOV: 3
 
           
Detail

Luxusné apartmány v Chorvátsku. Apartmánový dom sa nachádza v mestečku Duće pri Omiši len asi 40 metrov od pekne upravenej pieskovej pláže.

Apartmán 1 (2+2)
84 - 138 EUR (apartmán)
Apartmán 2 (2+2)
84 - 138 EUR (apartmán)
Apartmán 3 (2+2)
84 - 138 EUR (apartmán)
 
 
POČET APARTMÁNOV: 3
 
1 - 3 z 3 objektov
01