Ubytovanie Chorvátsko Riviéra Rogoznica

Apartmány v Chorvátsku   Severná Dalmácia Riviéra Rogoznica

Riviéra Rogoznica je najjužnejšou oblasťou severnej Dalmácie a susedí s riviérou Trogir, ktorá je vstupnou bránou do strednej Dalmácie. Najznámejšie dovolenkové destinácie riviéry Rogoznica sú samotné mesto Rogoznica a mestečko Ražanj, ale nájdete tu aj viacero menších letovísk, dedinky ako Kanica, Začevo, Stupin Čeline, Zatoglav a ďalšie. Pobrežie riviéry Rogoznica ponúka široký výber pláží, od skalnatých až po kamienkové, no najmä nájdete tu množstvo malebných zátok s až neskutočne čistou a priezračnou vodou. A teda či už túžite po dovolenke na mestskej udržiavanej pláži, alebo po odpočinku na divokej skalnatej pláži s priam gýčovo sfarbenou vodou Jadranu, kde Vás nikto nevyruší počas celého dňa, riviéra Rogoznica je tou pravou destináciou pre Vás. 

Riviéra Rogoznica sa nachádza v strede Jadranského pobrežia a má teda výbornú polohu aj na poznávanie prírody, histórie a miest Chorvátska. Z tejto oblasti je blízko k viacerým národným parkom a prírodným rezerváciám Chorvátska. Odporúčame navštíviť najmä národný park súostrovie Kornati, kde sa dostanete z mestečiek v okolí Vodíc. Súostrovie Kornati je jedným z najväčších lákadiel v severnej Dalmácii. Nezabudnuteľné chvíle Vám pripraví plavba po Kornatskom súostroví, návšteva jeho zátok, ostrovčekov so stopami dávneho osídlenia, či objavovanie podmorského sveta. Národný park Krka je vzdialený len asi 40 minút jazdy autom a ponúka množstvo prírodných divov, najmä nádherné vodopády a potôčiky plné rýb, 860 druhov rastlín, ostrov Visovac so starobylým kláštorom, či pozostatky rímskej pevnosti Burnum. Nezabudnuteľným dovolenkovým zážitkom je okružná plavba medzi vodopádmi národného parku Krka.
Národný park Vransko jezero je len úzkym pásom pevniny oddelené od Jadranského mora a leží medzi letoviskami Pakoštane na Biogradskej riviére a Pirovac na riviére Vodice. Ponúka kilometre upravených cyklotrás, jedinečnú flóru a faunu i historické pamiatky až z antických čias. Vransko jezero je najmä ornitologickým rajom, keďže tu má domov množstvo druhov vtákov vrátane celosvetovo ohrozených a chránených druhov.
Národný park Paklenica láka svojimi nádhernými niekoľko kilometrovými kaňonmi, jaskyňami, osobitou faunou i flórou a množstvom možností na turistiku, ale aj horolezecké výstupy a skalolezectvo.
Národný park Plitvické jazerá, ktorý je vzdialený len asi tri a pol hodiny cesty patrí medzi najväčšie skvosty prírodného bohatstva v Chorvátsku. Podľa rebríčka televízie CNN, sú vodopády na Plitvických jazerách tretími najkrajšími vodopádmi na svete. Neskutočné prírodné scenérie, bohatá fauna a flóra, či spomienky z detstva na nezabudnuteľného Winetoua, návšteva Plitvických jazier Vám spríjemní dovolenku pri Jadrane a zanechá vo Vás nezabudnuteľné spomienky.

Ak radi obdivujete históriu a krásne mestá, len pár minút cesty od Rogoznice nájdete skvosty ako Primošten, ktorého úzke uličky lákajú na večerné romantické prechádzky, či Trogir, so starobylým stredovekým centrom situovaným na malom ostrovčeku medzi pevninou na severe a ostrovom Čiovo na juhu, ktoré je v pravom slova zmysle mesto – múzeum. Starobylé kráľovské mesto Šibenik je len pol hodinku cesty autom. Oplatí sa vidieť katedrálu Sv. Jakova, stredovekú kláštornú záhradu SV. Lovre, či múzeum a galérie i samotné historické centrum mesta a samozrejme dominantu celého regiónu, pevnosť sv. Mihovil. Zadar vzdialený asi hodinu a štvrť cesty, so svojou vyše tri tisíc ročnou históriou ponúka mnohé historické skvosty ako kostol SV. Donáta, Kalelarga - najznámejšia Zadarská ulica, o ktorej sa traduje že je staršia ako samotné mesto, Rímske fórum - rímske námestie v strede mesta z 3. storočia, Národné námestie s kaviarničkami, či Národné múzeu. Len asi 45 kilometrov od Rogoznice sa nachádza centrum celej Dalmácie a historické mesto Split. Nemôžete vynechať návštevu paláca cisára Diokleciána s múzeom, prechádzku po starobylých uličkách, či nádherný výhľad z vrchu Marjan, ktorý sa týči nad mestom Split.


Žiadne dostupné ubytovanie nespĺňa všetky Vami zvolené kritériá.
Prosíme upravte kritériá, alebo nás kontaktujte.